2022 01 04 polski lad

1 stycznia 2022 roku weszły w życie istotne zmiany w podatku dochodowym od osób fizycznych (potocznie zwane Polskim Ładem). Najważniejsze z nich dotyczą m.in.: skali podatkowej, kwoty wolnej od podatku, wspólnego rozliczania małżonków, ulgi na dzieci, ulgi podatkowej dla samotnego rodzica, pracujących seniorów, składki związkowej, ulgi dla "klasy średniej".
Pracownicy Biura Eksperckiego, Dialogu i Polityki Społecznej Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" przygotowali informację, w której starali się przedstawić w sposób przystępny nowe rozwiązania podatkowe, które będą oddziaływać na sytuację pracowników, ich rodziny, osoby z niepełnosprawnościami oraz członków związków zawodowych: LINK.

Od sierpnia 2014 1069262