Witryna wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Pliki te pozwalają rozpoznać urządzenie Użytkownika i wyświetlić stronę internetową dostosowaną do indywidualnych preferencji. Możesz włączyć/wyłączyć obsługę mechanizmu cookies w swojej przeglądarce.

Aktualny tekst statutu NSZZ "Solidarność" Więcej informacji

Arrow up
Arrow down
0
0
0
s2smodern

znak zakazu"Organizacja Związkowa NSZZ "Solidarność" w Muzeum Częstochowskim oraz Sekcja Kultury przy Regionie Częstochowskim NSZZ Solidarność pragną wyrazić swój sprzeciw wobec planów wynajęcia budynku Pawilonu Wystawowego (Pawilonu A) w Parku im. Staszica Panu Tomaszowi Sętowskiemu w celu utworzenia w nim galerii autorskiej artysty - czytamy w piśmie związkowców skierowanym do Prezydenta Miasta Krzysztofa Matyjaszczyka - Pawilon ten jest obiektem muzealnym nieprzerwanie od roku 1909".

Wzniesiony [został -red.] dla Muzeum Higienicznego na terenie przeznaczonym pod Wystawę Przemysłowo-Rolniczą. W roku 1968 otwarto w nim Oddział Muzeum Górnictwa Rud Żelaza ze stała wystawą w celu utrwalenia tradycji górniczych sięgających na naszym terenie czasów średniowiecza.
Warto nadmienić, że udostępnione były w nim liczne wystawy czasowe cieszące się dużym zainteresowaniem wśród zwiedzających, ekspozycje prezentujące m.in.: arrasy wawelskie, grafiki Pabla Picassa, kolekcję pierścieni ze zbiorów Muzeum Biżuterii w Pforzheim, dzieła J. Malczewskiego z Lwowskiej Galerii Sztuki czy malarstwo polskie XVIII/XIX wieku (Od Bacciarellego do Pankiewicza) z Muzeum Narodowego w Warszawie.
Pawilon jest również miejscem prezentacji bogatych zbirów Muzeum Częstochowskiego oraz dokonań wielu osób ze środowisk artystycznych naszego miasta i regionu.
Obiekt ten jest niezwykle ważny dla działalności Muzeum jako miejsce prezentacji wystaw czasowych, posiada bowiem jedne z najlepszych sal ekspozycyjnych w tej placówce.
Pawilon Wystawowy w Parku im. Staszica jest istotną częścią historii naszego miasta i regionu. Mamy nadzieję, że pozostanie w rękach Muzeum Częstochowskiego, z którym związany jest od ponad 100 lat.

lotos paliwa 460

Więcej informacji: KLIKNIJ.

2019 04 18 scout

Więcej informacji: KLIKNIJ.

2019 05 21 gs384 385
Adres mailowy redakcji:
gazetasolidarna@gmail.com

Dziś 123

Wczoraj 287

Od sierpnia 2014 376146