2017 10 12 posiedzenie zr

Zarząd Regionu Częstochowskiego NSZZ "Solidarność" uchwalił tzw. limity wyborcze na następną kadencję związkową 2018-2022.
W wyborach na kadencję 2018-2022 przypadał będzie 1 delegat na Walne Zebranie Delegatów Regionu na 80 członków Związku w organizacji szczebla zakładowego (każdy następny mandat delegata będzie przysługiwał na pełne 80 członków), 1 elektor na 8 członków Związku w organizacjach skupiających poniżej 80 członków. Klucz wyborczy pozostaje więc taki sam, jak w obecnej kadencji.

Jednocześnie Zarząd Regionu na posiedzeniu w dniu 12 października powołał Regionalną Komisję Wyborczą NSZZ "Solidarność" na kadencję 2018-2022 w składzie: Jacek Strączyński (przewodniczący RKW), Dorota Kaczmarek (zastępca przewodniczącego RKW), Stanisław Kołodziejczyk (sekretarz RKW), Jarosław Bernat, Bogumiła Krawczyk, Anna Kubielska i Jerzy Świeboda. RKW zdążyła się już ukonstytuować oraz przyjąć wytyczne dotyczące wyborów związkowych (link). Wybory w organizacjach szczebla zakładowego można organizować od 1 listopada 2017 r.

Od sierpnia 2014 1071879