Przypominamy, że po nowelizacji przepisów od 1 stycznia 2019 r. organizacja związkowa ma obowiązek przedstawiać pracodawcy informację o liczbie członków nie co kwartał, tylko dwa razy w roku, co 6 miesięcy (według stanu na 30 czerwca i 31 grudnia danego roku) w terminie do 10. dnia miesiąca następującego po tym okresie.
Informacja o liczbie członków Związku ma być przekazana przez organizację związkową bez wezwania pracodawcy.
Wzory informacji dla pracodawcy: Komisja Zakładowa - *.doc, *.pdf; Komisja Międzyzakładowa - *.doc, *.pdf.

2018 12 10 gs381

Od sierpnia 2014 329421