2018 10 16 pikieta kolejarzy

16 października 2018 r. przed siedzibą Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Krajowa Sekcja Kolejarzy NSZZ "Solidarność" wspólnie z Organizacją Zakładową Straży Ochrony Kolei zorganizowała pikietę w związku z przedłużającymi się pracami nad ustawą o Straży Kolejowej.

W pikiecie wzięła udział około 20-osobowa grupa kolejarzy-związkowców z Regionu Częstochowskiego NSZZ "Solidarność". Główny postulat związkowców to wznowienie prac nad projektem ustawy o Straży Kolejowej, który jeszcze w kwietniu 2016 r. został przekazany do konsultacji społecznych, jednak prace nad ustawą, z powodu braku środków w budżecie, zamrożono. Przypomnijmy, że delegaci na Walne Zebranie Delegatów Regionu Częstochowskiego poparli projekt ustawy o Straży Kolejowej, którego celem jest niezwłoczne przekształcenie Straży Ochrony Kolei w Straż Kolejową jako służbę państwową podległą bezpośrednio Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Autor zdjęć: Marek Krawczyk.

Od sierpnia 2014 1069681