Presja związkowców i radnych spowodowały, iż Prezydent Miasta Krzysztof Matyjaszczyk po dwudniowej nadzwyczajnej sesji Rady Miasta oraz zagrożeniu okupacją Urzędu zdecydował o przyznaniu podwyżek płac dla pracowników UM oraz wszystkich podległych mu jednostek budżetowych.
Podwyżki wyniosą średnio 300 złotych netto na etat (ok. 505 zł brutto) i będą obowiązywać od listopada br., zgodnie z porozumieniem, o którym informowaliśmy tutaj: link. W akcji protestacyjnej szczególnie licznie wzięli udział członkowie organizacji NSZZ "Solidarność" MOPS, innych związków zawodowych, przewodniczący Zarządu Regionu Jacek Strączyński i zastępca przewodniczącego Dorota Kaczmarek. Przewodniczący ZR zabrał głos na sesji: Gdyby pan Prezydent podjął decyzję wczoraj, podziękowałbym Prezydentowi, ale dziś mu już nie dziękuję. Dziękuję natomiast związkowcom i radnym, że te podwyżki trafią do pracowników.

2018 10 18 gs380

Od sierpnia 2014 310648