2018 10 19 rocznica smierci ks jerzego popieluszki

19 października na warszawskim Żoliborzu odbyły się coroczne uroczystości związane z rocznicą śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, patrona NSZZ "Solidarność", z udziałem częstochowskich związkowców i sympatyków Związku.

Zbiórka uczestników wyjazdu odbyła się tradycyjnie przy pomniku patrona "Solidarności" w al. Sienkiewicza. Członkowie Prezydium Zarządu Regionu: przewodniczący Jacek Strączyński oraz jego zastępcy Dorota Kaczmarek i Stanisław Kołodziejczyk złożyli wiązankę kwiatów. Przed uroczystościami na Żoliborzu częstochowianie zwiedzili powstającego Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL przy ul. Rakowieckiej 37 w Warszawie.

2018 10 18 gs380

Od sierpnia 2014 310656