2019 03 21 protest w krakowie

Okupacja Kuratorium Oświaty w Krakowie trwa od 11 marca 2019 r. Rozpoczęli je związkowcy z Sekcji Oświaty NSZZ "Solidarność" Regionu Małopolskiego. Dwa dni później Prezydium Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania zdecydowało, że akcja przekształciła się w protest ogólnopolski.

21 marca w Krakowie, na nadzwyczajnym posiedzeniu Rady Krajowej Sekcji i Oświaty NSZZ "Solidarność", postanowiono o zaostrzeniu protestu od poniedziałku 25 marca - podjęciu głodówki. W posiedzeniu wzięła udział Dorota Kaczmarek, przewodnicząca Regionalnej SOiW.

Protest odbywa się pod hasłem "Sprawy dorosłych muszą być załatwiane między dorosłymi!". Związkowcom z NSZZ "Solidarność" zależy na tym, by uczniowie nie stali się zakładnikami ich walki z rządem o godność pracowników oświaty, podwyżki wynagrodzeń i poprawę warunków pracy. "Solidarność" pracowników oświaty domaga się podniesienia wynagrodzeń o 15 proc. od stycznia tego roku, kolejnych 15 proc. podwyżek od stycznia 2020 r., zmiany systemu wynagradzania, przywrócenia korzystniejszych dla nauczycieli zasad awansu zawodowego oraz powrotu do poprzednich zasad oceny pracy.

Od sierpnia 2014 1071877