7 WRZEŚNIA 2019: Zapraszamy na Piknik Rodzinny "Solidarności" Więcej informacji

2019 07 30 pismo do prezydenta crop

Sześć organizacji związkowych, w tym NSZZ "Solidarność", działających ISD Huta Częstochowa zwróciło się do Prezydenta RP Andrzeja Dudy z apelem o pomoc w ratowaniu zakładu.

W piśmie datowanym na 26 lipca 2019 r. związkowcy alarmują: "Każde kolejne dni pozostawania Huty w stanie przerw technologicznych powoduje jej degradację, a odbudowa będzie wymagała zaangażowania znacznie większych środków finansowych. Hucie z powodu braku środków finansowych grozi ze strony państwowych firm odcięcie zasilania, a to oznaczać będzie nieodwracalne w skutkach uszkodzenia infrastruktury przedsiębiorstwa".
Związki zawodowe apelują do Prezydenta RP o pomoc w znalezieniu inwestora i sfinalizowaniu transakcji sprzedaży lub w repolonizacji Huty.

2019 07 30 pismo do prezydenta

porozumienie z pzu i pekao

2019 04 18 scout

Od sierpnia 2014 392921