region czestochowski logo 2016 125 brRegion Częstochowski NSZZ "Solidarność" zaprasza organizacje związkowe na szkolenie pod nazwą "Profesjonalizm organizacji zakładowej", które odbędzie się w dniach 28-29 kwietnia 2020 r. w siedzibie Regionu. Celem szkolenia jest wypracowanie strategii działania organizacji zakładowej na całą kadencję oraz poprawa relacji interpersonalnych w organizacji zakładowej.

Program szkolenia obejmuje następujące zagadnienia:
1. Dlaczego pracownicy potrzebują związku zawodowego NSZZ "Solidarność":
- elementy budujące siłę Związku,
- konflikt interesów (związek - pracodawca),
- świadome przywództwo,
- jakie zmiany należy wprowadzić.
2. Komunikacja społeczna i jej znaczenie w procesie porozumiewania się:
- istota komunikacji społecznej w działalności związkowej,
- jak postrzegają nas inni,
- trudności w porozumiewaniu się.
3. Profesjonalizm organizacji zakładowej:
- posiadane umiejętności i kompetencje,
- relacje w organizacji zakładowej,
- wyznaczanie i realizacja celów,
- delegowanie zadań w organizacji zakładowej,
- jak osiągamy zakładane rezultaty?
4. Strategia działania organizacji zakładowej:
- co udało nam się osiągnąć w poprzedniej kadencji?
- z czym mieliśmy problemy?
- co zakładamy na obecną kadencję?
- strategia działania,
- współdziałanie w realizacji zadań,
- "sprawdzamy rezultaty".
Szkolenie prowadzić będzie trener Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" Maryla Kościńska. Szkolenie jest odpłatne. Szczegółowe informacje i zapisy na szkolenie w Dziale Szkoleń u kol. Anny Kubielskiej w terminie do 31 marca 2020 r., telefonicznie: 34 360 55 72 lub na e -mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript..