posiedzenie_zr_7910.jpg

Zarząd Regionu Częstochowskiego NSZZ "Solidarność" na posiedzeniu 24 lipca jednomyślnie zdecydował o wypowiedzeniu Stowarzyszeniu CziP umowy o administrowanie budynkiem Regionu przy ul. Łódzkiej.

W budynku przy ul. Łódzkiej 8/12 mieści się siedziba częstochowskiej „Solidarności”. Właścicielem nieruchomości jest Region Częstochowski NSZZ "Solidarność", administruje nią Stowarzyszenie Częstochowski Inkubator Przedsiębiorczości. Jednym z celów statutowych Stowarzyszenia miało być działanie na rzecz Regionu Częstochowskiego NSZZ "Solidarność", jego obecny jednoosobowy zarząd tworzy Mirosław Kowalik, do czerwca br. przewodniczący Zarządu Regionu.
Przyczyną wypowiedzenia umowy jest brak możliwości osiągnięcia porozumienia z prezesem CziP Mirosławem Kowalikiem. Stowarzyszenie nie realizowało zapisów umowy, w tym m.in. przedstawiania comiesięcznych sprawozdań finansowych oraz regulowania rat dzierżawnych. Stowarzyszenie ponadto posługuje się wieloletnim adresem internetowym strony internetowej Regionu Częstochowskiego, wprowadzając w błąd związkowców i innych zainteresowanych, a wniosek o cesję adresu nie został zrealizowany.
Uchwała o wypowiedzeniu umowy została przez członków Zarządu Regionu podjęta jednomyślnie. Umowa wygaśnie z końcem stycznia 2015 r.
Posiedzenie Zarządu Regionu odbyło się w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II przy ul. Jagiellońskiej 67/71, co stało się okazją do promocji wśród członków Związku tego niezwykłego miejsca. Dość powiedzieć, że muzeum posiada około 6 tysięcy eksponatów, w tym ponad 1 500 monet z wizerunkiem Papieża, a także inne pamiątki związane z osobą św. Jana Pawła II. Witryna internetowa Muzeum: www.jp2muzeum.pl.

posiedzenie zr 7866

posiedzenie zr 7865