region czestochowski logo 2016 125 brW związku z sytuacją kryzysową spowodowaną pandemią COVID-19 Prezydium Zarządu Regionu zwraca się z prośbą do Organizacji Związkowych NSZZ "Solidarność" działających w Regionie Częstochowskim o wsparcie akcji zakupu maseczek ochronnych z przeznaczeniem dla służb, które obecnie najbardziej są narażone, a działają w imię dobra społecznego.

W poprzednim tygodniu przewodniczący ZR Jacek Strączyński wraz z zastępczynią Dorotą Kaczmarek przekazali już 3000 maseczek ochronych tym, którzy są na pierwszej linii walki z epidemią koronawirusa: ratownikom Pogotowia, pracownikom szpitala na Parkitce oraz funkcjonariuszom policji. Warto zwrócić uwagę na szczególne potrzeby np. pracowników szpitalnego lanoratorium, o których mówiła przewodnicząca Komisji Zakładowej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego Małgorzata Badowska: jednorazowe fartuchy i czepki na włosy z flizeliny. Przewodnicząca jednocześnie zaapelowała do wszystkich o unikanie dłuższego przebywania w miejscach, w których dużą gestość może mieć tzw. "bulion mikrobiologiczny" (drobnoustroje obecne w powietrzu, w tym potencjalnie zarazki wirusa), a więc pomieszczeniach, przez które przewija się duża liczba ludzi. Z kolei Przewodniczący Komisji Zakładowej Pogotowia Ratunkowego Bartłomiej Fil przypomniał, by pacjenci wzywający karetkę nie okłamywali ratowników, podając przykład pary kolegów, którzy musieli udać się na kwarantannę z powodu niezgłoszenia przez oczekującego pacjenta kontaktu z osobą powracającą zza granicy. Mówmy prawde ratownikom; przyjadą niezawodnie, ale odpowiednio zabezpieczeni.

2020 03 24 apel prezydium zr

Od sierpnia 2014 1069667