solidarnosc kk logo 150br"Proponowane przez Rząd zapisy trzeciej Tarczy antykryzysowej z dnia 22 kwietnia br. to likwidacja ochronnej funkcji kodeksu pracy oraz zamach na funkcjonowanie związków zawodowych. Mówiąc wprost - to brak jakichkolwiek cywilizowanych reguł na polskim rynku pracy (...). Apelujemy do Prezydenta RP Andrzeja Dudy o jednoznaczne stanowisko i zapowiedź weta, w sytuacji, gdyby Rząd utrzymał antypracownicze rozwiązania w swoim projekcie" - postuluje Prezydium KK w stanowisku przyjętym 27 kwietnia 2020 r.

"Tarcza antykryzysowa 3 pozwala pracodawcom na nieskrępowane zwolnienia zarówno indywidualne jak i grupowe, obniżanie wynagrodzenia, dysponowanie połową urlopu wypoczynkowego pracowników, zawieszanie układów zbiorowych pracy i regulaminów, przejęcie i dowolne dysponowanie zakładowymi funduszami świadczeń socjalnych. Proponowane działania będą niezależne od sytuacji pracodawcy i niezależne od stanowiska reprezentujących pracowników związków zawodowych (...). Wzywamy Rząd do dialogu i wyrzucenia szkodliwych zapisów z Tarczy 3, pozostawiając jedynie ważne i potrzebne pracodawcom rozwiązania dotyczące kredytów i narzędzi zapewniających płynność finansową" - napisano w stanowisku Prezydium Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność".

2020 04 27 stanowisko pkk

Od sierpnia 2014 1069558