2021 02 24 posiedzenie kk 1

24 lutego 2021 r. w tzw. trybie zdalnym odbyło się posiedzenie Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, w którym uczestniczył przewodniczący ZR Jacek Strączyński. Spotkanie miało charakter informacyjny i poświęcone zostało omówieniu bieżących spraw.

Przewodniczący KK Piotr Duda przedstawił relację z niedawnego spotkania z Prezydentem RP Andrzejem Dudą, a także innych spotkań, m.in. z premierem Mateuszem Morawieckim i Jarosławem Kaczyńskim: „W zapowiadanym przez premiera „Nowym Polskim Ładzie”, który został przyjęty przez rząd, a ma być ogłoszony na początku marca, zostało uwzględnionych wiele ważnych postulatów „Solidarności” - poinformował Piotr Duda - Jeśli wejdzie on w zapowiadanej formie, będzie to wielki sukces naszego Związku”. Przewodniczący przekazał również relację ze spotkania z Prezydentem. „Omówiliśmy stan realizacji naszej umowy programowej oraz przekazaliśmy nasze propozycje dotyczące tzw. emerytur stażowych” - poinformował przewodniczący KK.
Członkowie Komisji Krajowej zgodzili się z propozycją Prezydium KK, aby zorganizowanie Krajowego Zjazdu Delegatów wstępnie zaplanować na listopad tego roku, o ile będzie to możliwe z powodu obostrzeń epidemiologicznych. W dyskusji o walnych zebraniach niższych instancji związkowych również uzależniano przeprowadzenie ich od aktualnej sytuacji epidemiologicznej.

2021 02 24 posiedzenie kk 2

Od sierpnia 2014 1071705