2021 06 09 protest w warszawie

W środę 9 czerwca 2021 r. odbyła się w Warszawie manifestacja zorganizowana przez Krajowy Sekretariat Górnictwa i Energetyki NSZZ "Solidarność", w której wzięła udział kilkudziesięcioosobowa grupa związkowców z Regionu Częstochowskiego (m.in. z firmy Tauron Dystrybucja).

Powodem manifestacji jest brak dialogu społecznego w branży energetycznej, łamanie praw pracowniczych i związkowych oraz zagrożenie utratą miejsc pracy. Ostatnim przystankiem manifestantów była siedziba Prezesa Rady Ministrów, jednak premier Morawiecki nie spotkał się ze związkowcami.
"Nie tędy droga, panie premierze Morawiecki. Pana dialog o Nowym Ładzie z obywatelami nie polega na tym, że pan sobie robi briefingi prasowe. Tu trzeba konkretnych, ciężkich rozmów tak jak na RDS (Rada Dialogu Społecznego), ale pan tylko przedstawił swoje i zniknął z RDS. Taki jest dialog w wykonaniu tego rządu!" - powiedział przewodniczący KK NSZZ "Solidarność" Piotr Duda. W manifestacji wzięli udział związkowcy m.in. z częstochowskiej organizacji Tauron Dystrybucja z przewodniczącą Ewą Kubicą na czele oraz innych branż, członkowie Prezydium ZR z przewodniczącym ZR Jackiem Strączyńskim.

Od sierpnia 2014 1069415