2021 10 29 na grobach

W dniach 28-31 października 2021 r. członkowie Prezydium Zarządu Regionu Częstochowskiego NSZZ "Solidarność": przewodniczący ZR Jacek Strączyński, zastępcy Dorota Kaczmarek i Stanisław Kołodziejczyk z modlitwą oraz wiązankami kwiatów i zniczami odwiedzili groby nieżyjących związkowców.

Członkowie Prezydium zawieźli kwiaty i znicze m.in. na symboliczny grób patrona Związku ks. Jerzego Popiełuszki na Cmentarzu Kule, na groby Zbigniewa Bojarskiego (przewodniczący Regionalnego Komitetu Założycielskiego częstochowskiej "Solidarności" w 1980 r.) oraz tragicznie zmarłych w wypadku samochodowym w drodze na posiedzenie Komisji Krajowej - Kazimierza Macińskiego (przewodniczący ZR w latach 1990-91) i Sławomira Dobosza, a także pierwszego kapelana Regionu ks. Zenona Raczyńskiego na cmentarzu w Krzepicach. W imieniu Zarządu Regionu wiązankę na grobie Aleksandra Przygodzińskiego, lidera hutniczej oraz regionalnej "Solidarności" (przewodniczący ZR w latach 1991-1995) na cmentarzu w Strzelcach Małych koło Radomska złożył syn Aleksandra - Grzegorz.
Członkowie Prezydium odwiedzili również groby zmarłych w ostatnich latach i miesiącach: Dariusza Gospodarka i Marka Lisowskiego oraz Katarzyny Grohman i Henryka Wieczorka.
Przeżywanie Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego to nie tylko obowiązek odwiedzenia miejsca spoczynku zmarłych, przyniesienia kwiatów, zapalenia zniczy, ale przede wszystkim oddanie szacunku i czci zmarłym - bliskim i dalszym - poprzez wspomnienie i modlitwę.

Od sierpnia 2014 1071217