2022 03 11 solidarnosc z ukraincami

11 marca 2022 r. dary rzeczowe zebrane w ostatnich dniach w biurze Regionu Częstochowskiego zostały przekazane panu Przemysławowi Kemusiowi z Własnej (gmina Starcza), który zapewnia nocleg dla około 50 uchodźców z Ukrainy. Związek przekazał również 1 400 zł od darczyńców na zakupy dla uchodźców zafakturowane na Region.

Przed tygodniem częstochowska "Solidarność" przekazała pierwszą partię darów rzeczowych oraz 1 300 zł, zebrane wśród pracowników biura Regionu (dołączyli Krzysztof Garus i Anna Rakocz oraz Międzyzakładowa Organizacja Związkowa Oświaty nr 1). Na przekazaną obecnie kwotę 1 400 zł złożyły się wpłaty od Witolda Kasprzaka i Bogumiły Krawczyk (Terenowa Organizacja Związkowa), Jerzego Świebody (MOZ przy Regionie Częstochowskim) oraz organizacji związkowych w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 5 przy ul. Słowackiego i Zakładach Chemicznych Rudniki.
Serdecznie dziękujemy za solidarność.
Region prowadzi zbiórkę darów rzeczowych oraz darowizn pieniężnych od osób fizycznych i organizacji, które można wpłacać na konto Regionu z dopiskiem: "Pomoc Ukrainie". Konto bankowe:
Region Częstochowski NSZZ "Solidarność"
PKO BP SA I Oddział w Częstochowie.

Od sierpnia 2014 1069722