2022 03 22 spotkanie przewodniczacych

22 marca 2022 r. odbyło się spotkanie Przewodniczących Organizacji Związkowych Regionu Częstochowskiego, na którym omówiono sprawy bieżące, w tym pomoc udzielaną przez różne jednostki Związku uchodźcom z ogarniętej wojną Ukrainy.

Pomoc organizują organizacje zakładowe, branżowe, poszczególne Regiony i Komisja Krajowa (informujemy o tym na bieżąco w zakładce POMOC DLA UKRAINY). Zastępca przewodniczącego ZR Dorota Kaczmarek przypomniała o zbliżającym się terminie rozliczenia się przez organizacje związkowe z administracją skarbową [LINK].
Od kwietnia wznowione zostają przerwane przez pandemię szkolenia Społecznych Inspektorów Pracy [LINK].
Z kolei zastępca przewodniczącego ZR Stanisław Kołodziejczyk przekazał informację, iż w zakończonym sukcesem blisko sześciotygodniowym strajku w przedsiębiorstwie Solaris, produkującym m.in. autobusy, największym i najdłużej trwającym strajku w ostatnich latach, NSZZ "Solidarność" wsparła swoich członków kwotą 1 miliona złotych. Żaden związek zawodowy w Polsce nie jest tak solidarny, ani nie ma takich możliwości. Dzięki osiągniętemu porozumieniu pracownicy Solarisa otrzymają podwyżki w tym, a także w przyszłym roku.
Stanislaw Kołodziejczyk poinformował również, że zgodnie z kalendarzem wyborczym przyjętym przez Komisję Krajową wybory w organizacjach zakładowych na następną kadencję 2023-2028 można przeprowadzać już od 1 listopada. Należy jedynie zgłosić zamiar przeprowadzenia wyborów do Regionalnej Komisji Wyborczej na co najmniej 14 dni przed terminem.

Od sierpnia 2014 1069454