pikieta 2015 09 17

17 września pod biurem poselskim wiceminister finansów Izabeli Leszczyny (PO) przy ul. Targowej w Częstochowie odbyła się manifestacja w obronie miejsc pracy w przychodni "Amicus".
Właścicielem "Amicusa" - tzw. pohutniczej przychodni zdrowia prowadzącej podstawową opiekę zdrowotną, poradnie specjalistyczne, diagnostykę i rehabilitację - jest spółka Regionalny Fundusz Gospodarczy S.A., należąca w 100% do Skarbu Państwa. Na spotkaniu sztabu protestacyjnego z wiceministrem skarbu Wojciechem Chmielewskim obiecano spełnienie pierwszego z warunków zawieszenia strajku: odwołanie jednego z członków zarządu "Amicusa". W związku z tym podczas pikiety przewodniczący sztabu Tomasz Ziółkowski z NSZZ "Solidarność" ogłosił zawieszenie strajku głodowego, strajk okupacyjny będzie natomiast kontynuowany do momentu spełnienia drugiego z postulatów: możliwości zakupu przychodni przez spółkę pracowniczą. Pikietę wsparli członkowie Związku spoza grona pracowników, z przewodniczącym Zarządu Regionu Jackiem Strączyńskim (na zdjęciu).

Link do galerii zdjęć członka Zarządu Regionu Jarosława Bernata.

Od sierpnia 2014 1069497