23 sierpnia w Warszawie odbyło się spotkanie Zespołu Informacyjno-Konsultacyjny (Rady Pracowniczej), tworzonego przez związki zawodowe działające w ISD Hucie Częstochowa, z prezesem ISD Polska Konstantym Litwinowem. Organizacje związkowe zgodnie zadeklarowały, iż współpraca z właścicielem zakładu będzie możliwa wyłącznie w sytuacji, gdy szukanie oszczędności nie będzie wiązało się z kolejną redukcją miejsc pracy.
Przewodniczący Organizacji Międzyzakładowej NSZZ "Solidarność" Jacek Maciński przed spotkaniem powiedział "Gazecie Solidarnej", iż obecna planowana redukcja zatrudnienia (o ok. 100 osób) nie ma żadnego uzasadnienia i nie ma na nią zgody "Solidarności". Generalnym problemem Huty nie jest nadmierne zatrudnienie, lecz zbyt mała produkcja. Te i inne problemy przedstawiono na spotkaniu z prezesem Litwinowem. Komunikat po spotkaniu: link.

Od sierpnia 2014 1067942