posiedzenie zr 2016 11 18

Comiesięczne spotkanie Przewodniczących Organizacji Zakładowych i Międzyzakładowych oraz posiedzenie Zarządu Regionu (na zdjęciu powyżej) w dniach 17 i 18 listopada zostały poświęcone omówieniu bieżących spraw związkowych na szczeblu Regionu i ogólnopolskim.

Przewodniczący Zarządu Regionu Jacek Strączyński omówił działania Prezydium od czasu ostatnich spotkań oraz przedstawił sprawozdanie z posiedzenia Komisji Krajowej, która m.in. przyjęła krytyczne stanowisko wobec układu CETA (opublikowaliśmy je w bieżącym wydaniu Gazety Solidarności). Najprawdopodobniej zaraz po Nowym Roku będziemy w naszym Regionie wdrażać indywidualną elektroniczną legitymację związkową (w grudniu wybrani pracownicy Regionu zostaną przeszkoleni przez osoby zajmujące się tym projektem z ramienia Komisji Krajowej). Przewodniczący zaprosił już na obchody rocznicy 13 grudnia oraz spotkanie opłatkowe - o tych uroczystościach będziemy wkrótce informować na naszej stronie internetowej.
Stanisław Kołodziejczyk, zastępca przewodniczącego, poinformował o kontynuacji szkoleń dla Społecznych Inspektorów Pracy - obecnie trwają finalne ustalenia z Okręgowym Inspektoratem Pracy w Katowicach w kwestii tematyki spotkań. Prezydium ZR nadal zachęca organizacje związkowe do zgłaszania zapotrzebowania na szkolenia związkowe. Ramowy plan szkoleń jest dostępny tutaj, inicjatywy tematyczne ze strony poszczególnych organizacji i związkowców będą cennym uzupełnieniem.
Ważnym wątkiem posiedzenia Zarządu Regionu były kwestie finansowe. Po rozliczeniu wydatków związanych z wrześniowym Festynem Rodzinnym "Solidarności" w Kochcicach Prezydium ZR poinformowało, iż - dzięki licznym sponsorom i darczyńcom - Region nie musiał dołożyć własnych środków w związku z organizacją pikniku. Przyjęto także, że specjalny zespół składający się z członków ZR, stworzony dla planowania corocznych budżetów Regionu, zbierze się po raz kolejny na początku grudnia.

Od sierpnia 2014 1071855