2017 01 13 posiedzenie wrds

W pierwszym w nowym roku posiedzeniu Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego, które odbyło się 13 stycznia uczestniczyła wiceprzewodnicząca Zarządu Regionu Dorota Kaczmarek.
Podczas spotkania nastąpiło przekazanie rotacyjnego przewodnictwa WRDS Markowi Zychli, prezesowi Śląskiego Związku Pracodawców Prywatnych (Konfederacja Lewiatan). W poprzednim roku funkcję tę sprawował przedstawiciel strony społecznej - Dominik Kolorz, przewodniczący Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ "Solidarność". W tym okresie odbyło się 13 posiedzeń Prezydium WRDS, 10 posiedzeń plenarnych i 22 posiedzenia zespołów problemowych. Przyjęto 16 stanowisk problemowych, 11 uchwał oraz 1 opinię. Jak podkreślono, WRDS w Katowicach odbyła w ubiegłym roku najwięcej posiedzeń wśród wszystkich Wojewódzkich Rad Dialogu Społecznego.

Najważniejszym tematem spotkania w dniu 13 stycznia była dyskusja nad konsultowanymi przez Ministerstwo Rozwoju zapisami opracowanego przez ministerstwo dokumentu "Organizacja prac związanych z przygotowaniem Programu dla Śląska". Zgłoszono również do harmonogramu prac WRDS propozycję debaty na temat problemu zanieczyszczenia powietrza i działań antysmogowych zapewniających bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców województwa śląskiego.
Informacja i zdjęcie: www.katowice.uw.gov.pl.

Od sierpnia 2014 1071573