2017 07 18 apel o pomoc

Dwaj strażacy z podlaskiej "Solidarności" Przemysław Piotrowski (26 lat) i Marek Giro (29 lat) zginęli walcząc z pożarem magazynu w Białymstoku w maju br. Pozostawili w głębokim żalu swoich najbliższych, przede wszystkim malutkie dzieci. Jeden osierocił kilkumiesięczne dziecko, drugi wkrótce miał zostać ojcem.

NSZZ "Solidarność" apeluje o solidarną pomoc dla rodzin związkowców "Nie bądźmy obojętni, wesprzyjmy osierocone rodziny dowolną darowizną. Oprócz pomocy finansowej liczy się również świadomość rodzin, że nie pozostały osamotnione w obliczu nieszczęścia. Bądźmy razem i bądźmy solidarni z bliskimi tej tragedii!" - mówi Jerzy Wielgus, szef Krajowego Sekretariatu Służb Publicznych. Jako pierwsza z Regionu Częstochowskiego wpłaty na rzecz rodzin strażaków dokonała Organizacja Zakładowa NSZZ "Solidarność" ZF TRW Polska - zapraszamy do naśladownictwa.
Akcja prowadzona jest wspólnie przez Fundację "Dorastaj z Nami" oraz Fundację Pomocy PSP "Solidarni" przy wsparciu Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej oraz wszystkich central związkowych Państwowej Straży Pożarnej. Darowizny można dokonać za pomocą formularza na stronie Fundacji (link) lub przelewem na konto: 29 1030 1508 0000 0008 1545 4006, z dopiskiem "Białystok". Zbiórka na powyższe konto jest zgłoszona do stosownych władz i jest prowadzona zgodnie z obowiązującymi przepisami. Obydwie fundacje posiadają pełne zaufanie Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ "Solidarność" szczególnie, że fundacja "Solidarni" została założona przy udziale naszego Związku i prowadzą ją strażacy-związkowcy na zasadzie non-profit.

Od sierpnia 2014 1071426