ksprirm logo

Zaplanowana na 19 lipca 2017 r. pikieta ratowników medycznych przed Sejmem w Warszawie została odwołana. To efekt zawieszenia protestu przez związkowców po podjęciu rozmów przez Ministerstwo Zdrowia w dniu 18 lipca i przyjęciu wspólnych ustaleń przez stronę rządową i związkową.

Minister zdrowia zapewnia, że wprowadzi podwyżki pensji dla ratowników w postaci dodatku 400 zł od lipca br. i kolejne 400 zł od stycznia 2018 roku. Ministerstwo Zdrowia dołoży także wszelki starań, aby w listopadzie br. przeprowadzić tzw. małą nowelizację ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym.
"Nie zamyka nam to drogi do dalszego protestu, jeśli nasze postulaty, głównie ten dotyczący podwyżek, nie zostaną spełnione. Ale pokazujemy, że chcemy rozmawiać" - powiedział Dariusz Mądraszewski, przewodniczący Krajowej Sekcji Pogotowia Ratunkowego i Ratownictwa Medycznego NSZZ "Solidarność".
Szczegóły porozumienia ratowników medycznych i Ministerstwa: link.

Od sierpnia 2014 1069663