Aktualny tekst statutu NSZZ "Solidarność" Więcej informacji

Pogotowie strajkowe w kraju

itak kwadrat 150Szefowie regionalnych i branżowych NSZZ "Solidarność", tworzących krajowy sztab protestacyjny, ogłosili pogotowie strajkowe w całej Polsce, aby wesprzeć górników sprzeciwiających się rządowemu planowi likwidacji kopalń.
Ta decyzja zapadła 16 stycznia podczas posiedzenia krajowego sztabu w siedzibie śląsko-dąbrowskiej "Solidarności" w Katowicach. Wszystkie działania NSZZ "Solidarność" na terenie całego kraju uzależnione będą od decyzji Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego Regionu Śląsko-Dąbrowskiego i przebiegu negocjacji pomiędzy reprezentantami MKP-S a stroną rządową. Zdaniem związkowców, o fiasku lub powodzeniu negocjacji zadecydują najbliższe 24 godziny.
Krajowy sztab protestacyjny apeluje o oflagowanie zakładów pracy, w których działają organizacje związkowe NSZZ "Solidarność".

2019 04 18 scout

2019 05 21 gs384 385