14 marca odbyło się kolejne posiedzenie Zespołu Trójstronnego.
Ogromne emocje towarzyszyły wyjaśnieniu pism i informacji kolportowanych w ostatnim czasie przez Ogólnopolski Związek Pielęgniarek i Położnych. Ponownie pojawiły się w nich oszczercze zarzuty pod adresem NSZZ „Solidarność” i OPZZ, insynuujące zamiar „odebrania podwyżek pielęgniarkom”. W pismach kierowanych do Ministra Zdrowia pojawiły się groźby powszechnych protestów i strajków, o ile w czasie prac Zespołu zostanie wypracowane rozwiązanie obejmujące podwyżkami także inne grupy zawodowe. Takie zachowanie, sprzeczne z zasadami dialogu społecznego, stawia pod znakiem zapytania wiarygodność i intencje przedstawicieli OZZPiP, będących członkami Zespołu Trójstronnego.
Członkowie Zespołu i przedstawiciele strony rządowej ze zdziwieniem przyjęli kolejną inicjatywę OZZPiP oraz OZZL mającą na celu rozbicie środowiska związkowego. Proponowanie alternatywnych rozwiązań poza ustawowymi instytucjami dialogu społecznego, bez udziału reprezentatywnych central związkowych, jest kolejnym krokiem zmierzającym do podsycania konfliktów. Uzurpowanie sobie prawa do decydowania za innych spotkało się z ostrą krytyką. Sprawa zapewne będzie miała ciąg dalszy i zostanie przekazana do przewodniczącego Rady Dialogu Społecznego Piotra Dudy.

Od sierpnia 2014 1068281