Stanowisko Prezydium Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" do Ministerstwa Edukacji Narodowej w sprawie braku postępów w negocjacjach płacowych
Prezydium Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" wyraża stanowczy sprzeciw wobec braku postępów w negocjacjach płacowych, zwłaszcza w kwestii zmiany systemu wynagrodzeń nauczycieli uzależnionego od średniego wynagrodzenia w gospodarce narodowej.
Wzywamy do konstruktywnego dialogu ze stroną związkową. W przypadku braku satysfakcjonujących efektów negocjacji w terminie do 30 kwietnia 2018 r. nasz Związek podejmie czynną akcję protestacyjną.
Rydzyna, 14 lutego 2018 r.

Ryszard Proksa,
Przewodniczący KSOiW NSZZ "Solidarność"

legitymacje elektroniczne 190

2018 08 30 gs377 378