Aktualny tekst statutu NSZZ "Solidarność" Więcej informacji

ksoiw informuje 100Obradujące 7-8 maja 2019 r. w Warszawie Prezydium Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" przyjęło stanowisko w sprawie dyskusji oświatowych w ramach okrągłego stołu edukacyjnego:
Prezydium KSOiW NSZZ "Solidarność" po analizie przebiegu dyskusji przy okrągłym stole edukacyjnym, w którym braliśmy udział w roli obserwatora, podtrzymuje stanowisko z dnia 24 kwietnia br., wyrażone w piśmie do Premiera RP Mateusza Morawieckiego, zgodnie z którym podkreślamy, że zaproponowana formuła spotkania oraz przypadkowo dobrane gremium nie gwarantują wypracowania rozwiązań rzeczywistych problemów nurtujących polską oświatę.

Oczekujemy harmonogramu realizacji uzgodnionych postulatów zawartych w podpisanym z Rządem RP w dniu 7 kwietnia br. porozumieniu. W szczególności domagamy się powołania zespołu roboczego do spraw realizacji punktu VI porozumienia, czyli zmiany systemu wynagradzania nauczycieli w uzgodnieniu ze związkami zawodowymi i powiązania go ze wzrostem gospodarczym.

2019 04 18 scout

2019 05 21 gs384 385