Przypominamy, że dzięki podpisanemu w ubiegłym roku porozumieniu pomiędzy NSZZ „Solidarność” a rządem Mateusza Morawieckiego, od 1 stycznia 2024 roku można skorzystać z wyższej ulgi z tytułu opłacania składek członkowskich.
Wysokość odliczenia od dochodu składek członkowskich zapłaconych na rzecz związku zawodowego w danym roku podatkowym zwiększono z 500 zł do 840 zł. W najczęstszej sytuacji, kiedy składki na rzecz związku zawodowego potrącane są przez pracodawcę, podatnikowi do udowodnienia wysokości poniesionych na ten cel wydatków wystarczy jedynie informacja płatnika zamieszczona w PIT-11.