2024 02 29 spotkanie przewodniczących 1

29 lutego 2024 r. odbyło się spotkanie przewodniczących organizacji związkowych Regionu, poświęcone głównie wsparciu protestów rolników i udziałowi w manifestacji 6 marca [LINK]. W drugiej części spotkania gościem związkowców była kandydatka na stanowisko prezydenta Częstochowy Monika Pohorecka.

Kandydatka na prezydenta radna Prawa i Sprawiedliwości Monika Pohorecka bardzo krytycznie ocenia trzy kadencje rządów Krzysztofa Matyjaszczyka i lewicy wspieranej przez PO: depopulacja (ucieczka z miasta, szczególnie ludzi młodych, w poszukiwaniu lepszej pracy), zadłużenie miasta na blisko 1 miliard złotych, podatki lokalne ustalane na maksymalnym poziomie, drogie również woda, odprowadzanie ścieków, wywózka śmieci. W licznych spółkach miejskich zatrudnienie znajdują ludzie obozu władzy, zwykli pracownicy nie mają szans na awanse na stanowiska kierownicze. Jedyną szansą na zahamowanie tych trendów jest zmiana władzy.
Radny Paweł Ruksza z kolei przedstawił liderów listy Prawa i Sprawiedliwości: Katarzyna Jastrzębska (okręg 1), Artur Warzocha (2), Monika Pohorecka (3) i sam Paweł Ruksza (4). W nadchodzących wyborach samorządowych będziemy wybierać o trzech radnych mniej (25) z powodu spadku liczny mieszkańców w 4 okręgach (dotychczas było ich 5).

Od sierpnia 2014 1073634