mdk 2015 09 12 dscf0266

Galowy koncert z okazji 35. rocznicy powstania NSZZ "Solidarność" w wykonaniu kameralistów łódzkich wraz z solistami odbył się w sobotę 12 września w Miejskim Domu Kultury w Częstochowie przy ul. Łukasińskiego.

Link do galerii zdjęć autorstwa Jarosława Bernata.

Gościem częstochowskich związkowców był przewodniczący Komisji Krajowej Piotr Duda, ale najważniejszymi uczestnikami uroczystości były osoby wyróżnione specjalnymi statuetkami przez Zarząd Regionu, w symbolicznym podziękowaniu za ich działalność na rzecz Związku. W jubileusz "Solidarności" uhonorowano uczestników zebrania, na którym powołano Regionalny Komitet Założycielski "Solidarności" na szczeblu ponadzakładowym, byłych przewodniczących Zarządu Regionu oraz ks. prałata Marka Kundzicza, obecnego proboszcza parafii pw. św. Józefa na Rakowie, w której od ponad 30 lat odprawiana jest Msza św. w intencji Ojczyzny. Za tych, którzy już odeszli, statuetki odebrali z rąk obecnego przewodniczącego ZR Jacka Strączyńskiego i Piotra Dudy członkowie rodzin.
Piotr Duda przypomniał, że to dzięki "Solidarności" żyjemy dziś w wolnej Polsce, chociaż ta wolność dla wielu ma dziś gorzki smak. Jednak "Solidarność" jest największą organizacją w Polsce, która działa dla dobra wspólnego, także na rzecz pracowników niezrzeszonych.
Część artystyczną uświetnili tenor Dariusz Stachura i sopranistka Sylwia Strugińska. Ich występy solowe i duety - głównie w repertuarze operetkowym - zostały z entuzjazmem przyjęte przez szczerze zachwyconą publiczność.

Od sierpnia 2014 1072325