piotr duda 200Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność", w Faktach po Faktach (TVN 3/10/2014) o expose premier Ewy Kopacz: Nie dosłyszałem z ust premier Kopacz tego, co jest dla nas najważniejsze, czyli wznowienie dialogu społecznego w naszym kraju. Półtora roku nie funkcjonuje Komisja Trójstronna. Jesteśmy na etapie, że z pozostałymi związkami zawodowymi i pracodawcami, za miesiąc, półtora miesiąca będzie przygotowany nowy projekt ustawy o dialogu społecznym.
O umowach śmieciowych: Jeżeli pani premier mówi, z troską o dzieci w szkołach, które jedzą tzw. śmieciowe jedzenie, to chciałbym, żeby powiedziała od razu, że rodzice tych dzieciaków są zatrudnieni na umowach śmieciowych i trzeba jak najszybciej te umowy zmienić. Projekt jest w sejmie.
O wyborach w Związku (Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ "Solidarność" odbędzie się w dniach 8-9 października w Bielsku-Białej): Ponownie kandyduję na funkcję przewodniczącego Komisji Krajowej. Na ten moment nie ma żadnego kontrkandydata.

Aktualizacja (9 października): Delegaci na Krajowy Zjazd Delegatów wybrali po raz drugi Piotra Dudę na przewodniczącego KK NSZZ "Solidarność". Wydano 300 kart do głosowania, "za" Dudą głosowało 257 delegatów. "Warto było harować przez 4 lata dla tych chwil. Cieszę się, że przekonałem do siebie delegatów. Zrobię wszystko, żeby ci, którzy dzisiaj na mnie nie głosowali, też się do mnie przekonali. Proszę was o jedno. W tych trudnych chwilach nie zostawiajcie mnie. Będzie na pewno ciężko. Ale jeśli będziemy jednością, damy wspólnie radę. Szczęść wam Boże!", podziękował przewodniczący KK.

Od sierpnia 2014 1071996