2017 04 06 posiedzenie rady paris

W ostatnich tygodniach do Sekcji Krajowej Pracowników Administracji Rządowej i Samorządowej przystąpiły m.in. organizacje związkowe z Regionu Częstochowskiego NSZZ "Solidarność": z Urzędów Pracy w Częstochowie i Kłobucku. Delegatami do rady Sekcji są Joanna Pawelak i Marcin Wojtysek.

Deszczem powitała nas Częstochowa w dniu kolejnego posiedzenia Rady Sekcji Krajowej Pracowników Administracji Rządowej i Samorządowej (PARiS), co jednak nie miało wpływu na samopoczucie członków Rady, którzy tradycyjnie już spotykają się w gościnnych progach Regionu Częstochowskiego NSZZ "Solidarność".
Sprawy budżetu, przyszłości naszej Sekcji oraz sprawy związane z lustracją urzędników, w tym oczyszczenia naszych struktur związkowych z funkcjonariuszy minionego systemu, zdominowały dyskusje Rady w dniach 6-7 kwietnia. W ostatnim czasie media ogólnopolskie rozpisywały się o przypadkach ujawnienia w organach administracji ludzi powiązanych ze służbami specjalnymi PRL, których ulokowano na najwyższych stanowiskach w administracji samorządowej i rządowej. Nie będę podawać przykładów, bo nie o to tu chodzi, ale należy zwrócić uwagę na potrzebę lustracji urzędników pełniących najwyższe stanowiska w administracji publicznej. Trzeba skończyć z "grubą kreską". Jesteśmy to winni tym, którzy zapłacili najwyższą cenę w walce o wolną Polskę.
Optymistycznym jest fakt, że do Sekcji przystępują kolejne organizacje związkowe. Na posiedzeniu przyjęliśmy kilkanaście organizacji, głównie z Powiatowych Urzędów Pracy. Powołaliśmy zespół problemowy do spraw rynku pracy, które zajmie się koordynacją działań naszej Sekcji w kwestii planowanej reformy, która niebawem obejmie ten sektor.
Korzystając z okazji dziękuję w imieniu Rady SK PARiS za gościnę gospodarzom i pracownikom Regionu Częstochowskiego, a szczególnie Przewodniczącemu Zarządu Regionu Jackowi Strączyńskiemu oraz naszej koleżance z Rady Eli Lipskiej, która reprezentuje częstochowskich urzędników.

Robert Barabasz, Przewodniczący Rady Sekcji

Od sierpnia 2014 1072528