ksoiw 460

Powiązanie wynagrodzeń nauczycieli z przeciętnym wynagrodzeniem w gospodarce narodowej to jeden z najważniejszych postulatów Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność".
Nasze trwające ponad rok działania negocjacyjne dotyczące zmiany systemu wynagradzania znalazły odzwierciedlenie w podpisanym 7 kwietnia br. porozumieniu między KSOiW NSZZ "Solidarność" a rządem.

Punkt VI tego porozumienia brzmi: Zmiana systemu wynagradzania nauczycieli, w uzgodnieniu ze związkami zawodowymi do 2020 r. Jeszcze przed wyborami parlamentarnymi rozmawialiśmy na ten temat z ministrem edukacji. Przypomnijmy, że celem naszej ogólnopolskiej akcji pod hasłem "Pocztówka do ministra edukacji", którą przeprowadziliśmy z okazji Dnia Nauczyciela w październiku, było przypomnienie, że stanowczo domagamy się realizacji postulatu zmiany systemu wynagradzania nauczycieli.
Podczas zjazdu delegatów Związku Nauczycielstwa Polskiego, który odbył się w listopadzie br., przyjęto uchwałę, że w drodze obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej zgłoszona zostanie propozycja zmian w systemie wynagradzania nauczycieli. ZNP chce, by zarobki nauczycieli zależały bezpośrednio od przeciętnej pensji w kraju i były ustalane procentowo w zależności od stopnia awansu zawodowego.
KSOiW NSZZ "Solidarność" z zadowoleniem przyjęła informację, że ZNP popiera nasz priorytetowy postulat dotyczący zmiany systemu wynagradzania nauczycieli!
Olga Zielińska, Rzecznik prasowy KSOiW NSZZ "S"

Od sierpnia 2014 1071974