2018 10 24 kk na jasnej gorze

24 października 2018 r. w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze odbyła się uroczysta Msza Św., inaugurująca XXIX Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ "Solidarność", której przewodniczył ks. abp metropolita częstochowski dr Wacław Depo.

W nabożeństwie uczestniczyli delegaci na Zjazd, m.in. z Regionu Częstochowskiego - przewodniczący ZR Jacek Strączyński i jego zastępcy - Dorota Kaczmarek i Stanisław Kołodziejczyk oraz poczet sztandarowy Regionu Częstochowskiego w składzie Marek Krawczyk (chorąży), Jacek Palacz i Jerzy Świeboda.
Po Mszy św. odprawiono Apel Jasnogórski, w trakcie którego przewodniczący Komisji Krajowej Piotr Duda w imieniu Związku (na zdjęciu górnym) dokonał zawierzenia NSZZ "Solidarność", jego członków i ich rodzin Matce Bożej. "Boża Rodzicielko, Twojej Matczynej pieczy zawierzamy i oddajemy naszą związkową wspólnotę, by zawsze trwała na straży godności człowieka pracującego" - podkreślił w akcie zawierzenia przewodniczący KK.

Od sierpnia 2014 1071954