2020 07 20 moneta

Dopiero wczoraj (23 lipca 2020 r.) do Biura Regionu dotarła pełna informacja na temat okolicznościowej monety 10-złotowej, którą NBP wyda w związku z przypadającą w tym roku 40. rocznicą powstania NSZZ Solidarność. Okazuje się, że moneta ta nie będzie monetą obiegową, a wykonaną ze srebra monetą kolekcjonerską i jej cena będzie wynosić 130 złotych.
Organizacje związkowe i osoby zainteresowane zakupem tej monety informujemy, że sprzedaż tzw. wartości kolekcjonerskich emitowanych przez Narodowy Bank Polski prowadzona jest w oddziałach okręgowych NBP (np. Oddział Okręgowy w Katowicach, ul. Bankowa 1) oraz poprzez sklep internetowy NBP: LINK. Moneta znajdzie się w obiegu 6 sierpnia.

Od sierpnia 2014 1077866