2023 12 06 spotkanie przewodniczacych

6 grudnia 2023 r. odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie przewodniczących organizacji związkowych Regionu. Tym razem to przewodniczący częściej zabierali głos.

Spotkanie poświęcono wzajemnemu zapoznaniu się przewodniczących organizacji w nowej kadencji (nowi liderzy organizacji stanowią ok. 25 procent). Przewodniczący przedstawiali sytuację swoich firm i instytucji oraz całych branż. Dominowały wypowiedzi pesymistyczne. Przykładowo, Huta Częstochowa produkuje sporadycznie, co jest tym bardziej dziwne, że aktualne porównanie potencjalnych kosztów do możliwych do uzyskania cen wypada pozytywnie. Decyduje polityka wielkiej korporacji, do której należy obecnie Huta. Pozytywne informacje płyną natomiast z Uniwersytetu Jana Długosza: uczelnia rośnie w siłę, stając się jedną z czołowych uczelni w środkowo-południowej Polsce. Zwiększenie liczby kierunków kształcenia przekłada się na wzrost liczby studentów, w tym także dochodów uczelni.
Prowadzący spotkanie przewodniczący Zarządu Regionu Jacek Strączyński i jego zastępczyni Dorota Kaczmarek zaapelowali o liczny udział związkowców wraz z pocztami sztandarowymi w corocznej Mszy św. w intencji ofiar stanu wojennego [LINK >>>] oraz zaprosili przedstawicieli organizacji związkowych na regionalne spotkanie opłatkowe [LINK >>>].

Od sierpnia 2014 1072503