2019 04 04 protest w katowicach

W czwartek 4 kwietnia przed Śląskim Urzędem Wojewódzkim w Katowicach odbyła się manifestacja NSZZ "Solidarność" z Regionów: Śląsko-Dąbrowskiego, Częstochowskiego, Podbeskidzia.
Decyzję o zorganizowaniu protestu we wszystkich miastach wojewódzkich podjął sztab protestacyjno-strajkowy NSZZ "Solidarność" w związku z brakiem satysfakcjonujących rezultatów rozmów z Rządem RP o postulatach Związku (więcej informacji: >>>>>), w tym podwyżek płac dla sfery budżetowej oraz wprowadzenia kryterium stażowego uprawniającego do przejścia na emeryturę bez względu na wiek.

W manifestacji wzięli udział związkowcy z różnych branż Regionu Częstochowskiego, z przewodniczącym Zarządu Regionu Jackiem Strączyńskim i jego zastępczynią Dorotą Kaczmarek, z organizacji związkowych: CzPK (Sobuczyna), Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego, Dom Polska (dawniej Metalplast), DPS Kombatant (Lubliniec), Huta Szkła Stolzle, MOPS, MOZO nr 1 i MOZO nr 2, Nadleśnictwo Złoty Potok, OM Pracowników Regionu, OM przy Regionie Częstochowskim, MPK, Rurexpol, Straż Ochrony Kolei, Tauron Dystrybucja, Terenowa Organizacja Związkowa, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny (Parkitka), ZBK TBS, ZF TRW, ZWiK (Myszków) oraz Stowarzyszenia Solidarność i Niezawisłość.

Od sierpnia 2014 1077014