pks czestochowa logo 460

Prezydium Zarządu Regionu Częstochowskiego NSZZ "Solidarność" zwróciło się do premiera Rządu RP Mateusza Morawieckiego o pomoc w rozwiązaniu fatalnej sytuacji PKS Częstochowa, którego pracownicy nie otrzymują należnych im pensji.
Będąca w likwidacji spółka Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej Częstochowa, należąca do Skarbu Państwa, nie może skorzystać z pomocy z tytułu tzw. tarcz antykryzysowych.

"Pracownicy dostali od stycznia jedynie drobne kilkusetzłotowe kwoty, które nie pozwalają im i ich rodzinom funkcjonować w dzisiejszej niełatwej sytuacji. Dodatkowo pracownicy dostają wymówienia z pracy - czytamy w piśmie - Spółka nie osiąga wyników, które miała wcześniej, miedzy innymi ze względu na obostrzenia związane z epidemią". "Wszyscy pamiętają o ustawie przywracającej lokalne połączenia, która dawała nadzieję na poprawę sytuacji narodowego przewoźnika, jakim zawsze był PKS. Rządowy plan walki z wykluczeniem komunikacyjnym pozwalał wierzyć, że państwo będzie dobrym gospodarzem swojej spółki również na naszym terenie" - konkluduje Prezydium ZR.

Od sierpnia 2014 1074022